Na 25 jaar werkzaam te zijn geweest in de fotografie/fotohandel, ben ik 15 jaar geleden voor mezelf begonnen als fotograaf.
Wat voor mij belangrijk is, is dat ik kan fotograferen met plezier. De klik met het bruidspaar en de andere gasten zorgen er meestal voor dat ik een geweldige dag heb wanneer ik een bruiloft mag vastleggen. Het is daarom ook belangrijk dat het bruidspaar en ik tijdens het kennismakingsgesprek het gevoel hebben dat er een klik is. Mijn instelling is vooral informeel, maar formeel als het nodig is. Ik praat graag mee over de voorbereidingen tijdens ons kennismakingsgesprek, en kan vanuit mijn ervaring veel nuttige tips geven. Voor mij zijn 2 dingen belangrijk: Een tevreden bruidspaar en fantastische foto’s.
5 vragen aan trouwfotograaf Vincent
Heb je een tip voor aanstaande bruidsparen?
Ga op je gevoel af! Dus spreken de foto’s en de tarieven van de fotograaf je aan, vraag dan een kennismakingsgesprek aan. Zo weet je gelijk of het ook klikt met de persoon op je bruiloft. Een fotograaf is de enige ongenode gast die er het grootste deel van de dag bij is. Dus dan is het prettig als je een goed gevoel hierbij hebt.
In hoeverre worden de foto’s nog bewerkt?
Ik streef altijd naar de hoogste kwaliteit. Dus ik selecteer en bewerk mijn foto’s altijd. Alle foto’s maak ik in RAW zodat ik ze later indien nodig nog kan corrigeren op bijvoorbeeld kleur. Ook verwijder ik vaak kleine storende dingetjes zoals nooduitgangbordjes o.i.d. Zo houd ik een uitgebreide selectie van mooie foto’s over. Allemaal foto’s waar ik zelf zeer tevreden over ben. Vanuit deze uitgebreide selectie kies ik in eerst instantie zelf de foto’s voor het album. Daarna passen we dit evt. aan, aan de wensen van het bruidspaar.
Geef je het bruidspaar actief aanwijzingen of ben je juist onzichtbaar?
Tijdens de fotoshoot en de groepsfoto’s geef ik actief aanwijzingen.. De rest van de dag probeer ik onzichtbaar aanwezig te zijn (the fly on the wall).
Waarin vind je dat jouw werk zich onderscheid van anderen? Natuurlijk gebruik ik afwisselende standpunten en scherpte diepte, maar nog belangrijker vind ik dat het leuk is tijdens de fotoshoot. Het plezier zie je terug in stralende foto’s. Ik hoor ook vaak na de bruiloft dat het bruidspaar echt heeft genoten van het maken van de reportage.
Ben je ook actief in andere fotografie categorieën?
Als hobby heb ik natuurfotografie, en dan vooral het hele kleine fotograferen. Ook experimenteren met technische vormen van fotografie vind ik heel leuk
Contact
Stuur mij een berichtje en ik neem snel contact met je op!